גישור זוגי כהכנה לגרושין

ואם כלו כל הקיצין ולא נותרה אלא הברירה של פרוד וכניסה להליך של גרושין, מוטב שיעשה באווירה נינוחה ורגועה, בהסכמה תוך שיתוף הצדדים באופן מלא ומקצועי בהבנות המשותפות, וללא לחצים ומפח נפש נוסף...

מהו גישור?

הליך "הגישור הזוגי" הינו אלטרנטיבה לבתי המשפט. גישור חוסך זמן, כסף ועגמת נפש לבני הזוג שבוחרים בו ועוברים אותו בהצלחה.
גישור נעשה רק כשיש הסכמה בין בני הזוג, הגישור בנוי על תהליכים שיתופיים שנועדו להוביל את הצדדים מרצונם החופשי למצב של משא ומתן. אבל הצדדים לא לבד, המגשר, גורם מקצועי וניטרלי נמצא שם כדי לעזור להם ליישב את המחלוקות ביניהם בהסכמה, בהתאם לרצונות ולצרכים שלהם, תוך שהם אלו ששולטים בהליך ותוצאותיו.
מה שמבטיח את הרצון החופשי של הצדדים היא ההעובדה שהגישור יכול להיפסק בכל שלב שאחד הצדדים מעוניין בכך, וכן כל שנעשה ונאמר בזמן הגישור הוא חסוי ואי אפשר להתשמש בו לאחר מכן בבית המשפט במידה והגישור נכשל.
בגישור במשפחה, המגשר מעלה לדיון את הנושאים הרלווטים כגון גובה מזונות הילדים, חלוקת הרכוש, הסדרי הראיה וכן הלאה. הבעל והאישה, יחד עם המגשר, דנים בנושאים האלו עד שמתגבשות הבנות שמאפשרות להם להגיע ל"הסכם גירושין ויחסי ממון" שיהיה מקובל על שניהם.

רונית אבן חן הינה מגשרת מוסמכת ובעלת נסיון עשיר בגישורים מוצלחים.
הגישור מבוצע במכון מפגשים בשיתוף ובסיוע מקצועי של עו"ד המלווה את התהליך, בכך משולבים בצמידות הן הגישה הטיפולית והן הגישה המשפטית.